601 090 096, 786 128 140 shp.kielce@gmail.com

Aktywni Niepełnosprawni

„Aktywni Niepełnosprawni” to projekt Stowarzyszenia Homo Politicus, w ramach którego planujemy organizację cyklu nieodpłatnych spektakli integracyjnych połączonych z warsztatami aktorskimi dla młodzieży i dorosłych z niepełnosprawnością. Na scenie zobaczycie adaptację książki Moliera pt. „Skąpiec”.

Celem projektu jest aktywizacja osób niepełnosprawnych oraz osób zamieszkujących mniejsze miejscowości z powiatów: Buskiego, Opatowskiego i Jędrzejowskiego województwa Świętokrzyskiego.

Wyjście z domu, spotkanie z innymi ludźmi, zetknięcie z kulturą i sztuką, a także warsztaty, staną się szansą na integrację i edukację. Poprzez rozrywkę, pozwolą uczestnikom na zwiększenie umiejętności interpersonalnych, pobudzą do działania, a także zwiększą poczucie sprawczości oraz pewności siebie i samooceny.

Zapraszamy wszystkich, bez wyjątku! Pełno i niepełnosprawnych, młodzież (od 12 roku życia) i dorosłych. Szczególnie miło nam będzie zaprosić osoby niesłyszące, dla których powstaną specjalnie przygotowane napisy z transkrypcją spektaklu.

Daty i miejsca spektakli:

25.10.2017 r. – Busko-Zdrój, Buskie Samorządowe Centrum Kultury,

26.10.2017r. – Ożarów, Miejsko Gminny Ośrodek Kultury w Ożarowie

30.10.2017r. – Jędrzejów, Centrum Kultury w Jędrzejowie

Zapraszamy!

Więcej informacji oraz zapisy u organizatora spektakli: p. Marta Siejka 508 191 954 lub pod adresem mailowym: aktywniniepelnosprawni@gmail.com

Zadanie dofinansowane przez Samorząd Województwa Świętokrzyskiego ze środków PFRON w 2017 r.